Inteligentny dom – technologia sterowania dźwiękiem

Jeżeli chcemy poznać wszystkie możliwości współczesnej technologii, to musimy się w tym temacie naprawdę mocno zagłębić. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby zobaczyć, co może nam zaoferować technologia sterowana dźwiękiem. Wbrew pozorom jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie i jeśli raz zaczniemy z niego korzystać, to nie będziemy chcieli przestać. A jeśli jeszcze zadbamy, aby wszystkie możliwe urządzenia zostały podpięte pod ten system, to szybko się okaże, że życie może być jeszcze wygodniejsze.

Przemyślmy multiroom

Bardzo ciekawą ofertą jest stworzenie multiroom audio. Jest to system pozwalający nam na zamontowanie głośników we wszystkich pomieszczeniach w domu, w jakich tylko będziemy chcieli. Mamy jeden audio odtwarzacz, najlepiej gdyby dawał możliwość odtwarzania muzyki z różnych nośników, a dzięki odpowiednio dobranemu wzmacniaczowi jesteśmy w stanie doprowadzać muzykę do każdego głośnika, jaki znajdzie się w naszym domu. Takie rozwiązanie może działać bezprzewodowo, a głośniki mogą być ukryte w taki sposób, że nikt niepowołany nie będzie o nich wiedział.

Tego typu dobry sprzęt grający do domu nie musi być drogi, a jeśli zaczniemy planować takie rozwiązanie na etapie projektowania domu, to może się okazać, że również jego rozmieszczenie nie będzie dla nas stanowiło najmniejszego problemu. Dzięki temu, gdziekolwiek się znajdziemy w naszym domu, tam będzie mogła nam towarzyszyć nasza ulubiona muzyka, albo będzie mogła się ona zmieniać w zależności od tego, w jakim pomieszczeniu się znajdujemy. Rano zamiast budzika może nas budzić ulubiona piosenka, a wieczorem możemy w sypialni posłuchać czegoś relaksującego.

Wiele możliwości

Jeżeli nie chcemy otaczać się głośnikami i nie chcemy ich mieć w każdym pomieszczeniu, ale za to chcemy, aby jedno z nich było przeznaczone do oglądania filmów, to warto zobaczyć jak działa soundbar.

Głośnik, który wygląda jak wąska, podłużna belka i który skrywa w sobie od 2 do nawet 9 różnych głośników. Dzięki ich zróżnicowaniu i odpowiedniemu ustawieniu, będziemy czuli się tak, jakbyśmy byli otoczeni głośnikami, a dźwięk będzie do nas docierał z każdej strony. Ale decydując się na inteligentny głośnik zyskujemy nie tylko świetną jakość dźwięku. Mamy również możliwość sterowania światłem, ogrzewaniem, odkurzaczem, jeśli tylko te nasze elementy posiadają połączenie z internetem i dadzą się sparować z takim głośnikiem.

Warto zobaczyć co mogą nam zaoferować takie rozwiązania. Może się okazać, że będziemy nimi tak zachwyceni, że już nie będziemy chcieli z nich zrezygnować.