Jaki inteligentny głośnik kupić?

Rozwój technologii sprawia, że obecnie możemy korzystać z niesamowitych rzeczy, które jeszcze całkiem niedawno znajdowały się w strefie marzeń i praktycznie wydawały się nierealne. Obecnie coraz więcej osób posiada w swoich domach inteligentne głośniki, a kto chociaż raz miał możliwość korzystania z takiego urządzenia, nie wyobraża już sobie, aby z niego zrezygnować. Co one mają w sobie takiego, że ludzie tak szybko się do nich przywiązują i tak chętnie z nich korzystają.

Niesamowita wygoda

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że w ofercie mamy kilka takich głośników, a więc warto dokładnie porównać ich możliwości, aby wybrać ten, który okaże się być dla nas najlepszy. Ciekawą propozycją jest głośnik Google. Reaguje na wiele komend, nie tylko dotyczących aktualnie słuchanych przez nas utworów, jak przełączenie na kolejny albo cofnięcie do poprzedniego, zrobienie głośniej czy ciszej, ale również po sparowaniu go z innymi urządzeniami, które dają nam taką możliwość, będziemy mogli sterować światłem czy telewizorem. Taki inteligentny głośnik to wygoda, bo mówiąc określoną komendę możemy uzyskać oczekiwany efekt, bez konieczności przerywania tego, co właśnie robimy. Co więcej, ten konkretny głośnik może nam podawać informacje na temat wykonawcy danego utworu, jak również pogodę.

Inną propozycją jest inteligentny głośnik Amazon Alexa. Tutaj możemy ustawić strefę czasową, w której się znajdujemy, a więc ustawiając budzik, mamy pewność, że zostaniemy obudzeni o odpowiedniej godzinie, a słuchając pogody, będziemy wiedzieli, że słuchamy tej dla naszego regionu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zastanawiamy się, co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat tego typu urządzeń? Niestety na chwilę obecną nie dostaniemy propozycji, w której inteligentny głośnik po polsku przyjmowałby komendy. To oznacza, że jeśli chcemy z niego korzystać, musimy używać komend w języku angielskim albo w innym z proponowanych. Być może kiedyś doczekamy się języka polskiego, jednak na chwilę obecną musimy jeszcze na to poczekać. Nie posiada go również inteligentny głośnik apple, który oferuje nam za to kilka wbudowanych głośników, tak aby dźwięk otulał nas z każdej strony, a 7 mikrofonów sprawia, że komendy wychwytywane są nawet z dość sporej odległości. Niewątpliwie możliwości jakie są nam oferowane przez inteligentny głośnik są niesamowite, a to oznacza, że stopniowo będą one cieszyły się coraz większą popularnością. Zwłaszcza, jeśli również w innych krajach, będzie można korzystać z pełni ich możliwości, tak jak w Stanach Zjednoczonych.