Jakie głośniki bezprzewodowe do multiroom?

Słuchamy ulubionej muzyki w salonie, a następnie przechodzimy do kuchni wiedząc, że nic nas nie ominie, bo muzyka niejako pójdzie za nami? A może słuchamy audiobooku podczas gotowania i bez obaw przechodzimy do łazienki wiedząc, że nie umknie nam ani jedno słowo, mogące zaważyć na zrozumieniu całości tekstu? Wydaje się nie realne? A może wyobraziliśmy sobie siebie samych, chodzących z przenośnym głośnikiem, który z odtwarzaczem łączy się za pomocą systemu bluetooth albo wifi? Może to i jest jakieś rozwiązanie, ale raczej niezbyt wygodne. Za to niesamowitą wygodą podczas słuchania ulubionej muzyki czy audiobooków, będziemy mogli się cieszyć, jeśli w naszym domu stworzymy multiroom.

O co chodzi?

Dobrej jakości odtwarzacz, odpowiedni wzmacniacz i głośniki rozmieszczone w każdym pomieszczeniu w domu, a to wszystko połączone bezprzewodową siecią.

To jest właśnie multiroom audio, z którego decyduje się skorzystać coraz więcej osób. Taki bezprzewodowy system audio pozwala nam na słuchanie muzyki czy audiobooków w każdym pomieszczeniu w domu, pod warunkiem, że zamontujemy tam odpowiedni głośnik bezprzewodowy. Możemy pod telewizorem położyć soundbar, a więc podłużną tubę, mieszczącą w sobie kilka głośników, dzięki czemu będziemy czuli się tak, jakby dźwięk otulał nas z każdej ze stron.

W reszcie pomieszczeń możemy mieć głośniki bezprzewodowe zamontowane w suficie, a sterować wszystkim będziemy za pomocą telefonu, tabletu, albo inteligentnego głośnika.

Podłączamy co tylko chcemy

Jeżeli już podjęliśmy decyzję, że w naszym domu ma się pojawić taki bezprzewodowy system audio to warto pomyśleć o odpowiednim odtwarzaczu. Jeśli lubimy słuchać stacji internetowych, to można się zaopatrzyć w radio z internetem.

Albo takie, gdzie możemy słuchać tylko stacji internetowych, albo takiego gdzie możemy słuchać radia ze zwykłych fal radiowych, czy posiadającego jeszcze odtwarzacz cd. Najważniejsze, abyśmy wybrali to, co najbardziej będzie nam odpowiadało. Jeśli nie wyobrażamy sobie, aby nie słuchać radia, nawet jeśli gdzieś idziemy, to zawsze możemy się też zaopatrzyć w małe i względnie tanie radio kieszonkowe cyfrowe.

Ono także pozwoli nam mieć ciągły kontakt z muzyką. Zobaczmy z jakich rozwiązań technologicznych możemy tutaj skorzystać. Im będzie ich więcej, tym większa będzie szansa na to, że wybierzemy taką propozycję, która odpowie na wszystkie nasze oczekiwania i sprawi, że będziemy z nich naprawdę bardzo zadowoleni.

Najważniejsze jednak jest to, aby poszczególne elementy takiego systemu były odpowiednio do siebie dopasowane.