Smart House – jaki inteligentny głośnik wybrać?

Kiedy wybierzemy się do sklepu z zamiarem zakupu elektroniki, to możemy przeżyć prawdziwy zawrót głowy. Tak naprawdę do wyboru zostanie nam przedstawionych wiele różnych urządzeń, a to oznacza, że powinniśmy poświęcić trochę czasu na dokładne przyjrzenie się im wszystkim, tak aby mieć pewność, że to co wybierzemy, będzie spełniało nasze oczekiwania.

Zwłaszcza jeśli zaopatrujemy się w taki sprzęt z myślą, że będzie nam służył przez co najmniej kilka kolejnych lat.

Pomyślmy co chcemy

Przede wszystkim zanim zaczniemy wybierać bezprzewodowy system audio, który chcemy zamontować w naszym domu, powinniśmy najpierw zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od takiego sprzętu.

Czy chodzi nam tylko o słuchanie muzyki, z czystym dźwiękiem bez zakłóceń, czy może chcemy stworzyć inteligentny system, który będzie reagował na nasz głos? Jeśli chodzi tylko o to pierwsze, to wystarczy, że poszukamy dobry sprzęt grający do domu. Taki, w którym zarówno odtwarzacz, wzmacniacz, jak i głośniki wzajemnie będą się uzupełniały, eliminując wszelkie szumy i dając czysty dźwięk.

Jednak jeśli naszym zamiarem jest stworzenie inteligentnego systemu, który nie tylko pozwoli nam się cieszyć muzyką, ale również sprawi, że zarządzanie nią będzie znacznie łatwiejsze, to powinniśmy się w to zagadnienie zagłębić znacznie bardziej i poszukać nowoczesnych technologii, które są nam w związku z tym oferowane.

Co wybrać?

Jeżeli zależy nam na tym, aby sterować naszą muzyką z dowolnego miejsca w danym pomieszczeniu, bez konieczności podchodzenia do odtwarzacza, to powinniśmy zakupić inteligentny głośnik.

Do wyboru mamy ich kilka, niektóre są bardziej rozbudowane i reagują nie tylko na komendy odnośnie odsłuchiwanej muzyki, ale również na te, które proszą o podanie najnowszych informacji czy prognozy pogody, ale są również takie, które skupiają się głównie na komendach dotyczących muzyki, a więc zakres ich opcji jest dość mocno ograniczony. Dodatkowo możemy wybrać takie rozwiązanie, gdzie będziemy mieli do całego systemu podłączone radio z internetem, dzięki czemu będziemy mogli zupełnie za darmo słuchać stacji radiowych z całego świata, wybierając te gatunki muzyczne, które najbardziej nas interesują.

Jest kilka propozycji jeśli chodzi o inteligentny głośnik. Dlatego warto dokładnie porównać ich możliwości, a także zastanowić się, czego my konkretnie oczekujemy od takiego urządzenia.

Im lepiej będzie ono spełniało nasze oczekiwania, tym bardziej będziemy z niego zadowoleni.